warning: Creating default object from empty value in /home/ebordro/domains/ebordro.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

SGK

SGK 65 müfettiş yardımcısı alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu 65 müfettiş yardımcısı alacak. Yazılı sınav 26-27 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) müfettiş yardımcılığına ilişkin sınav duyurusu Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Şeker hastasına emeklilik müjdesi

Diyabet, sara, astım gibi kronik hastalığı olanlara malulen emeklilik yolu açılıyor. SGK düzenlemeyi hazırladı. Malulen emeklilik için hastalıkları belgelendirmek gerekecek.

Malulen emekliliğin kapsamı genişletiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) Sağlık Bakanlığı'nın görüşünü alarak hazırladığı yeni düzenlemeyle birlikte, çalışma gücünde kayıp oluşturan kronik hastalıkları bulunanlar da malulen emeklilik kapsamına alınacak.

ORGAN NAKLİ OLANA DA

SGK vatandaşın cebinden 670 milyon lira çekecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yılbaşında uygulamaya koyduğu vatandaştan katılım payı alınması uygulamasından 670 milyon lira gelir elde edecek. SGK, 599 milyon liralık tasarruf paketini de uygulamaya soktu.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) artan sağlık harcamalarını kısmak için uygulamaya koyduğu, reçeteden ve acil müracaatlardan ek katılım payı alınmasına yönelik uygulamayla vatandaşın cebinden 670 milyon lira çıkacak. SGK’nın yaptığı hesaplamalara göre vatandaşlar, sağlık harcamaları için bu yıl ceplerinden ilave katkı payı için 670 milyon TL ödeyecek. Böylece reçeteler, aile hekimleri ve acil müracaatlarda ödenecek tutarlarla vatandaşların cebinden ilave 670 milyon lira çıkacak.

Acilden 200 milyon TL

Etiketler:

Anket

Memur maaşlarına yapılan zammı yeterli buldunuz mu?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş