112'de Çalışan Att'nin Maaş ve Döner Sermayesi Arttırıldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Sağlık-Sen tarafından İl Sağlık Müdürlüğü'ne açılan dava sonuçlandı. İdarenin kabul etmediği maaş ve döner sermaye artırımı ile ilgili açılan davada, mahkeme maaş ve döner sermayenin artırılmasına karar verdi.
Ereğli'de 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunda çalışan Canan Taştan isimli çalışanın maaş ve döner sermeye artırımı isteği, İl Sağlık Müdürlüğü idaresi tarafından geri çevrilmişti. Sağlık-Sen Başkanı Ali Kabaş, sendika avukatları ile görüşerek dava açmıştı. Zonguldak Bölge İdare Mahkemesi'nde görülen dava sonucu Canan Taştan'ın maaş ve döner sermaye artırımı kabul edildi.

Kdz. Ereğli Sağlık Sen İlçe Başkanı Ali Kabaş, şimdiye kadar sözleşmeli çalışanlar ile ilgili birçok bölge idare mahkemesi ve emsal karara imza attıklarını hatırlatarak, "Sağlık-Sen kazanımlarına devam ediyor." dedi.

Kabaş konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şunları söyledi: "Ereğli 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunda 4924 sayılı kanuna tabi olarak acil tıp teknisyeni olarak çalışmakta olan üyemiz Canan Taştan, Sağlık Kurumları İşletmeciliği 2 yıllık bölümünü bitirmiş, intibakının yapılarak maaş ve döner sermayesinin artırılmasını talep etmiştir. İdarenin bu talebi kabul etmemesi üzerine sendikamız avukatları aracılığı ile Zonguldak Bölge İdare Mahkemesi'ne müracaat ettik ve davayı kazandık. Üyemizin hem maaş hem de döner sermaye artışını sağlamış olduk. İlçemizde hizmet vermekte olan benzer durumdaki sağlık çalışanlarının mağdur olmamaları için gerekli işlemlerin yapılması yönünde başvurmaları yeterli olacaktır.


5 yorum

şu an kım başbakan olursa

şu an kım başbakan olursa olsun devletın maaş sistemı ve sağlık harcamalarını kontrol etsın artık buyuk ılaç fırmalarının bankalar gıbı kanımız emmesıne fırsat verılmesın sayın başbakanım bu işi mutlaka yenı dönmede ele alması lazım aylık 3 mılyar dolar tasarrufla yılda 36 mılyar dolarımız kurtarsın ben başbakanımız tayyip erdoğanın 2011 genel seçimlerınden sonrakı ılk işlerınden bırının bu konuyu derın ele alması nı ıstıyorum

18.04.2011 - Ziyaretci

Gerektiginde gercegi

ilginc bilgiler icin tesekkurler

25.05.2011 - Ziyaretci

Bu ne Adaletsizlik

İyi güzel diğer kurumlarda aynı statüde çalışan Memur; örgenin SGK ,Hastane,Yada Maliye gibi yerdeki Memurlar neden bir Tarımda çalışan Memurdan hemen hemen 250 ile 500 arası fazla ücret almaktalar anlaşılır gibi değil onların ücretlerini Avrupa birliğimi ödüyor acaba sonuçta hepside aynı statüde memur bizlerde fazla maaş alan kuruma geçip fazla maaş almak istiyoruz.kısaca bu adaletsizlik giderilsin.

06.08.2011 - Ziyaretci

döner ekmek

adaletli, olun

18.11.2011 - Ziyaretci

Aynen katılıyorum arkadaşın

Aynen katılıyorum arkadaşın sözlerine ilaç müessillerinin kaldırılması demek ilaç için ayrılan büççenin bir yılda üçte bir harcamalar azalacaktır .yetkililer isterse 1 yıl deneme yapsınlar azalmazsa ben mesleği bırakıp istifa edeceğim
tedavi giderleri çok oluyor diye bizler memurlardan katkı payı kesiliyor öbür taraftan götüren götürene
bol yiyin bitmez . ilaç depoları ilaç tanıtımı yapacaksa posta veya internet yolu ile yapa bilirler

23.12.2011 - Ziyaretci

Konular